Červenec 9, 2018

O výstavě

Výstavu Psychiatrie: pomoc nebo hrozba? pořádá Občanská komise za lidská práva. Ve 14 krátkých dokumentárních filmech a na řadě doprovodných informačních panelů přináší ucelené informace o psychiatrii od jejího vzniku až po současnost. Na území ČR ji doposud navštívilo přes 20.000 návštěvníků.

psychiatrie

Výstava vychází ze stálé expozice v centrále Citizens Commission on Human Rights v Los Angeles, otevřené již v roce 2005. Všechny prezentované dokumenty vznikly na základě rozhovorů s více než 160 odborníky z různých medicínských oborů, práva, historie, vědy, pedagogiky, ale také psychiatrie, psychologie a dalších. Objektivně poukazují na stinné stránky oboru, fatální omyly, přešlapy i zločiny, kterých se dopustily více či méně známé osobnosti v jejích řadách.

výstava Plzeň
Aktuální expozice se nachází v budově Autoklubu ČR, na adrese Opletalova 1337/29, Praha 1. Budova Autoklubu ČR je přímo naproti budově Hlavního nádraží a je ideálně dostupná pěšky od vlaku, zastávky metra C Hlavní nádraží, případně pěšky z Václavského náměstí nebo pěšky od nádraží Masarykova.

výstava Praha
Pro veřejnost je výstava otevřena od pátku 20. července 2018 od 12:00, následně pak každý den od 9:00 do 20:00, až do 3.srpna 2018.

Vstupné dobrovolné.